Ako na doučovanie online

Mnohí sa pýtate, ako pristúpiť k doučovaniu online, ako ho uchopiť a využiť. Preto sme pripravili niekoľko príkladov. Tu je ďalší z nich:

Som učiteľka a doučujem žiakov pred prijímačkami na osemročné gymnázium. Mám štyroch študentov a doučujem v škole.

Doučujem ako vždy

Proces doučovania prebieha tak ako vždy. Organizačné záležitosti, zoznámenie s dieťaťom, vytvorenie plánu a zadanie prvých úloh. Prvé hodiny doučovania. Všetko tak, ako doteraz.

Pridávam úlohy online

DOŠkola mi môže pomôcť; pridala som nové úlohy – pracovné listy som tentoraz nevytlačila, ale dala do kurzu ako vzdelávací objekt. Len tak, wordovský dokument s príkladmi na rešnie. Jediné čo som dorobila navyše je textové zadanie k tomuto dokumentu. Cink, všetci štyria študenti majú úlohu na rodičovských mailoch 🙂

Výhoda? Riešenia mi spracujú v portáli, ja ich len ohodnotím. Zasa online. Na ďalšom stretnutí rozoberieme už len ich odpovede.

Pridávam príklady a pracovné listy online

Na hodinu v škole som si pripravila nový pracovný list. Hodil by sa aj pre doučovanie. Dám ho zdieľať svojim študentom do ich študijných materiálov. Nemusím ho tlačiť.

K pracovným listom, ktoré som doteraz používala v papierovej forme, som doplnila zadania s otvorenými otázkami. Študenti mi ich budú písať do portálu a ja ich môžem hodnotiť kedykoľvek mi to vyhovuje. Aj výsledky dostanú online.

Na hodinách doučovania budeme mať viac času riešiť problémy a menej sa budem musieť venovať expozičnej časti a vysvetľovaniu vecných informácií.

Pridávam samostatné práce online

Počas celého trvania doučovania som pridala do portálu jednu samostatnú prácu online. Každý týždeň tam zadám jedno všeobecné zadanie, na doučované deti pracujú. Udržujú si tak kontinuitu a kontext vo vedomostich, ktoré musia prebrať.

Celkovo je takto doučovanie jednoduchšie, plynulejšie a spokojnejšie. Portál DOŠkola používam len pre podporu a je pre mňa pomôckou pre distribúciu vzdelávacieho obsahu.