Formovanie katalógu a vyhľadávacieho algorytmu

Prečo je vyhľadávací katalóg dôležitý

Prvý kontakt s našim projektom býva cez stránku. Je na nej množstvo informácií, veľa návodov a nezanedbateľné množstvo možností pre rozhodovanie.

Našou úlohou je však tento priestor využiť a naviesť budúceho klienta Vašich vzdelávacích a doučovacích kurzov k rozhodnutiu. Pomôcť mu rozhodnúť sa pre ten správny kurz, či program. Bez možnosti rýchlej a prehľadnej možnosti výberu takéhoto zákazníka strácame. Pre nás všetkých.

Pre návštevníkov, ktorí budú hľadať informácie a argumenty a podporené argumenty vieme a pripravujeme materiály, ktoré im prinesú odpovede. Samozrejme, budú môcť komunikovať aj priamo.

Nás však v tomto kroku zaujímajú tí, ktorí chcú spoznať ponuku a posúdiť jej hodnotu.

transition

Spôsoby vyhľadávania a postup klientov

Každý návštevník je iný. Každý hľadá niečo iné. Jeden má v pláne nájsť doučovanie podľa predmetu, druhý podľa témy, tretí podľa ideálneho prístupu k vyučovaniu a ďalší podľa školy, kam sa chce prihlásiť.

My musíme myslieť na to, ako zodpovedať všetky nastolené otázky rýchlo a prehľadne.

V zásade sa chceme orientovať na štyri typy vyhľadávania. Týmto štyrom prístupom vybudujeme návestia a umožníme intuitívne pohybovanie po stránke s katalógom.

Nástroje na vyhľadávanie a možnosti zobrazení

V zásade máme tri základné nástroje; 1) vyhľadávanie s výsledkami, 2) filtrovanie katalógu podľa taxonómie a 3) prechádzanie stromovými štruktúrami v jednotlivých logických zaradeniach.

Na tieto postupy je potrebné pripraviť a zostaviť nástroje, ktoré umožnia na stránke zobraziť údaje v tejto podobe. To je úloha týchto dní, pracujeme na nej a niekoľko výsledkov sme už zverejnili.

Vaša úloha pri príprave katalógu a vyhľadávacích nástrojov

Na začiatku budovania katalógu sme si od Vás vypýtali niekoľko kľúčových informácií. Dnes ich vieme doplniť o niekoľko detailov a ukážok tak, aby boli lepšie identifikovateľné.

To čo nás ale čaká, je doplnenie údajov v taxonomickej mriežke. Nie vždy bude ľahké vplniť tieto údaje, no nezabúdajte, že sme Vám k dispozícii a odpovieme na Vaše požiadavky. Hneď ako dokončíme štruktúru a zistíme, čo všetko je potrebné, pripravíme Vám návody a postupy s ukážkami na doplnenie údajov.

Ak sa Vám zdá, že by niečo chýbalo, alebo by ste radi niečo doplnili, neváhajte a pííííšte. Sme tu pre vás.

1 comment for “Formovanie katalógu a vyhľadávacieho algorytmu