Ako kontrolovať zadania online

Vitajte v ďalšom článku o tom, ako využiť DOŠkolu v procese doučovania. Opäť prípadová štúdia využitia základných služieb.

Doučujem matematiku pre druhý stupeň a chcem si zjednodušiť hlavne kontrolovanie zadaní.

Doučujem ako vždy

Moje doučovania majú rôznu dĺžku a formu, všetko závisí na schopnostiach žiaka a kapacít. Kľúčom pre pochopenie učiva je jeho aplikácia na príkladoch. Čas strávený tým, že hodnotím postupy a výsledky žiaka nie je efektívny. Ak spraví žiak chybu v prvej časti zadania, ťahá sa s ním až na naše stretnutie a možnosti výučby sú veľmi obmedzené.

Príprava prác na doma

V DOŠkole vytváram úlohy štruktúrovane. Žiak nemôže preskakovať zadania bez toho, aby splnil predchádzajúcu úlohu a to mi vyhovuje. Pre každé zadanie mám spracovanú spätnú väzbu, ktorá v prípade chyby navádza na správne riešenie. Spísať si tieto inštrukcie zabralo výrazne menej času ako trápenie sa s každým žiakom úlohou samostatne.

Prehľadná kontrola výsledkov

V deň keď mám doučovanie, si pozriem výsledky a viem, kam sa žiak dostal, aké chyby robil a koľko krát zopakoval ktorú úlohu. Vďaka tomu mám viac času na prácu so žiakom. Mnohokrát mi stačí nazrieť do výsledkov priamo na doučovaní, kde si prejdeme výsledky spolu so žiakom.

Systém mi umožňuje príjemné sledovanie a analýzu úloh, môžem ich meniť a dopĺňať. Vidím témy a zadania, ktoré fungujú aj tie, ktoré sú pre žiakov menej pochopiteľné.

Mám radosť z toho, že vidím výsledky ladenia svojich výučbových metód. Samozrejme, vyhovuje mi aj prehľadný systém sledovania výsledkov, ktorý mi poskytuje nadštandardný komfort.